skip to Main Content

STUDENT SERVICES +387 (30) 509 682 E-MAIL: [email protected]

Lisans Tamamlama

TÜM BÖLÜMLERDE LİSANS TAMAMLAMA OLANAĞI VARDIR.

       Lisans Bölümlerde lisans AKTS(ECTS) Tamamlama mümkündür. Myo mezunları alanları ile ilgili AKTS ile lisanslarını Bosna yasalarına uyumlu bir şekilde, anlaşmalı olarak 3.sınıftan direkt başlıyor. Denklik Yönetmeliği;

Denklik yönetmeliğinde yer verildiği gibi AKTS Avrupa Yüksek öğretimi desteklemektedir. Okulunuzu 2+2 olarak( fark dersleri 2-4 ders arası olabiliyor.) bitire bilirsiniz. Eğitimin ardından kişi “Mühendis”, “Yüksek Mühendis”, “Bilim Uzmanı”, gibi unvanlara sahip olur. Programı başarı ile bitiren öğrenciler Avrupa Birliği (Diploma Ek’i Mavi)Diploması sahibi olacaklardır.

Lizbon Avrupa yüksek eğitim sistemi kapsamında Bologna reformuna dahil (Diploma Ek’i Mavi)diplomalar ile dünyada iş fırsatları yaratılmaktadır.

1. Seçenek; Türkçe dilinde Bir akademik yılda 70 gün ülkede kaldığınızda açıköğretim şeklinde, YÖK’ün istemiş olduğu gün sayısına ulaşabiliyorsunuz. Yılda 3 defa Ekimde 20 gün, Ocak ayında 25 gün ve Haziran ayında 25 gün dönem-dönem devam edersiniz. Eğitime başladığınızda bazı derslere girerek, eğitimden sonra o derslerin sınavlarına girerek ülkemize dönebiliyorsunuz.

2. Seçenek; Türkçe dilinde Örgün Eğitimde Lisans Tamamlama Grup oluşmuş ise örgün eğitim şeklinde, devam zorunluluğu kaydı ile devam edebilirsiniz.

3. Seçenek Lisans ;tamamlama ülke dilinde eğitim için Boşnak dili hazırlık 6 ay  aldıktan sonra üniversiteye başlanabilir, Boşnak dilini Türkçe bilen hocalar tarafından öğretilmektedir. Hazırlık dil diploması ile direkt lisansınızı 3. sınıftan Lisans kaydınızı yaptırtabilirsiniz.

Yök kurumu her yıl karar değişikliklerine gidebilir. O yılki şartlar geçerlidir.
Üniversitemizin puan şartı yok kontenjanı dahilinde öğrenci alımları bulunuyor. Puanı olan veya olmayanda okuyabiliyor. Muadil belge sat 1 gibi bir belge olmadan da okuyabiliyorsunuz. Üniversitemizde eğitim almak için yaş sınırı bulunmuyor.

Başvuru belgelerine ek olarak Myo diploma, Myo Transkript hazırlanmalı ve bu iki belgeye Noter onayı ve Kaymakamlıktan Apostil mühürleri vurdurulmalıdır. Öğrenci işlerinden mezun olunan MYO ders içerikleri Kaşeli ve imzalı olarak orijinal alınıp, ofisimize iletilmesi gerekiyor. Bosna’da Eğitim hakkı Lise diploması ile yapıldığı için lise belgeleri de ek olarak iletilmesi gerekmektedir.

Back To Top